UYGULAMA MERKEZLERİMİZ »

KOŞU

KOŞU

Koşu sağlığımız için en önemli spor aktivitelerden biridir. Kemik gücünü arttırır ve kas gelişimine katkıda bulunur. Yürüme sırasında ayaklara ortalama olarak vücut ağırlığının 3 katı ağırlık binerken, bu ağırlık koşu sırasında 5-6 kat artar. Ayak, kemik, eklem, kas ve bağlanlardan oluşan karmaşık bir yapıya sahiptir. Ayaklarımızda 26 adet kemik bulunur. Bu kemik, eklem ve bağlar ayakta uzunlamasına ve enlemesine bir ark oluşturur. Ayaktaki arklar hareket sırasında en iyi ağırlık dağılımını sağlar. Koşu doğrusal bir hareket olmanın yanı sıra aynı zamanda yanal hareketler içerir, koşucular ayaklarının orta veya ön bölümüne basarlar. Koşu tabanlıkları tüm bu hareketler hesaplanarak özel olarak tasarlanmalıdır.

Sidas’ın ürettiği %100 kişiye özel tabanlıkları, konfor ve performansı artırırken; yaralanma riskini azaltır.

Düzeltilmiş postür, eklemlere, kemiklere ve tendonlara yüklenen ağırlığı ve baskıyı azaltır. Yastıklama etkisi, aynı zamanda daha sert yüzeylerde çalışmanın tepkisini azaltır. Hareket kontrolü ve dengeyi olumlu etkiler.  Koşulan zeminler değişkenlik gösterdiği için, ayakların yüzeye uyum sağlaması, ayakkabı içinde belli bir esneklikte olması, yüzeye adaptasyonu son derece önemlidir.

Kalıplanmış performans tabanlıkları, hazır tabanlıklar, ayağa özel değildir. Bu nedenle klasik kalıplama yöntemleri koşuda oluşabilecek yaralanma riskleri için tam bir çözüm sunamaz.

Koşarken  yaralanmaya maruz kalma ihtimali yüksektir, ancak düzenli koşucuların “yıpranma” yaralanmalarını yaşama olasılığı daha yüksektir. Bunlar, iyeleşmesi aylar sürebilecek, ciddi sorunlara yol açan, zaman içinde gelişen hafif ağrılarla başlar ve ilerler.

Bu nedenle birebir kişiye özel, ayağınıza %100 uyumlu Sidas Custom tabanlıkları tamamen ayağınıza ve sporunuza özel ve uyumlu olmak için tasarlanmıştır.

İLGİLİ ÜRÜNLER

AKTİVİTELER

BAYİİ OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ! »

E-BÜLTEN


SOSYAL MEDYA